Ana Sayfa / Haberler / KONGRE WEB SAYFAMIZ AÇILDI

KONGRE WEB SAYFAMIZ AÇILDI

7. UYKU BOZUKLUKLARI KONGREMİZİN WEB SAYFASI AÇILDI

http://www.uykuder2018.org/

Adresinden ulaşabilirsiniz

Değerli Meslektaşlarımız,

UYKUDER’in düzenleyeceği 7. Uyku Bozuklukları Kongresi 27 Nisan-1 Mayıs 2018 tarihleri arasında Antalya’da yapılacaktır.

Tarihi dokusu ve doğal güzellikleri ile Antalya merkezinde yer alan son derece konforlu Akra Otel’de tatil tadında konaklamanın yanı sıra Uyku Tıbbı ile ilgili dünyadaki son gelişmeleri konusundaki en yetkin hocalardan dinleme olanağına sahip olacaksınız.

Kongremiz süresince Uyku Tıbbına yeni adım atan meslektaşlarımız için Sertifika Programımızın teorik ayağı olan Uyku Bozuklukları Kursu’nun 9. sunu ve Uyku Teknisyenliği Kursu’nun 8. sini gerçekleştireceğiz. Oldukça doyurucu bir program ile teorik bilgileri edinen meslektaşlarımız Derneğimiz tarafından akredite edilen bir merkezde 1 aylık pratik eğitim sonrası Uyku Sertifikası almaya hak kazanacaklardır. Teknisyen kursu ile hem uyku laboratuvarlarının mutfağındaki emekçilerimiz, Uyku Teknisyenleri için de bilgilerini güncelleme imkanı sunulacak, hem de bir uyku laboratuvarında çalışma imkanı kazanmak isteyen Uyku Teknisyeni adaylarımız teorik eğitim sonrası 1 aylık pratik eğitim ile teknisyen sertifikası almaya hak kazanacaklardır.

Kurslar ve kongre programlarının yanı sıra özellikle pratikte yaşanan sorunlar ile ilgili workshop’lar planladık. Workshoplara katılımın sınırlı olduğunu hatırlatırız.

Uyku Derneğimizin en önemli özelliği olan “Uykuya Multidisipliner Yaklaşım” konseptini kongremize de yansıttık. Uyku Tıbbı ile ilgilenen ve logomuzdaki 8 yıldız ile sembolize edilen tüm branşları ilgilendiren konular belirli oranlarda programda kendilerine yer buldu.

Kongremizde artık gelenekselleştirmeyi amaçladığımız “Multidisipliner Uyku Olgu Konseyi” oturumunu bu yıl da düzenlemeyi planlıyoruz. Bu sayede içinden çıkmakta zorluk çektiğiniz olgularınızı küçük bir sunum şeklinde hazırlayarak ülkemizin Uyku Tıbbı duayenleri ile konsülte etme imkanınız olacaktır. Bu olgu sunumlarınızı Kongre Bildirisi olarak kabul edeceğiz. Bu şekilde kongre izni kullanımı ile ilgili kolaylık sağlayacağını düşünmekteyiz.

Bu yıla kadar düzenlemiş olduğumuz kongrelerimiz bilimsel yetkinliğinin yanı sıra Uyku Tıbbı’nın ülkemizdeki temsilcileri ile kaynaşma imkanının bulunduğu sosyal etkinlikler ile de akıllara kazınmıştır. Bu yıl da yine unutulmaz sosyal etkinlikler gerçekleştireceğiz.

Uyku Tıbbına gönül veren üyelerimizin yanı sıra Uyku Tıbbı ile ilgilenmek ve bu güzide camiaya girmek isteyen tüm meslektaşlarımızı ve teknisyen arkadaşlarımızı kongremize bekliyoruz.

 

Sevgi ve Saygılarımızla

Prof. Dr. Mehmet Karadağ                                                         Prof. Dr. Bülent Çiftçi

Uykuder Genel Başkanı                                                               Kongre Başkanı

Benzer Yazılar

FARKLI BİR KONGRE OLACAK

UYKUDER  7. Uyku Bozuklukları Kongresinin farklı ve bilimsel açıdan çok verimli olması için hazırlıklarımız devam ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir