Ana Sayfa / Başkanımızdan

Başkanımızdan

Değerli Uyku Derneği Üyelerimiz;

Derneğimizin kuruluşu 17 Ağustos 2006’da resmen gerçekleşmişti. Kurucu genel başkanımız Prof. Dr. Oğuz Köktürk’ün başkanlığında görev alan ilk yönetim kurulumuz Dernekler Yasası gereğince 6 ay içinde yapması gereken ilk genel kurulumuzu 2 Aralık 2006 tarihinde Ankara’da başarıyla gerçekleştirdi.

İlk genel kuruldan sonra derneğimiz Uykuder Okulu, Uykuder Çalışma Grupları, Uykuder Akreditasyon Kurulu gibi organlarını faaliyete geçirmiştir. Derneğimizin logosu belirlenirken; derneğimizin temelini oluşturan 8 çalışma grubumuzu temsil eden 8 yıldız, ile gece ve gündüz gibi birbirini tamamlayan iki karşıtı ifade eden imajın 8 yıldızımızla bütünleştiği bir görsel seçilerek hayata geçirildi.

Derneğimizin ilk aktivitesi olan “1. Polisomnografi Sertifika Programı” 22-25 Şubat 2007 tarihleri arasında Girne-Kıbrıs’ta, Merit Crystal Cove Hotel’de gerçekleştirildi. İlk Uyku Bozuklukları Kursumuz 19-23 Kasım 2007 tarihleri arasında Ankara Hilton Otel’de, İlk Uyku Bozuklukları Kongremiz 21-25 Mayıs 2008 tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirildi.

Sürekli büyüyen ve gelişen derneğimiz, 2. Genel Kurulunu 2 Aralık 2009 tarihinde Ankara’da Gordion Hotel’de, 3. Genel Kurulunu ise 23.Aralık.2012 tarihinde Mövenpick Otel-Ankara’da gerçekleştirdi. 3. Genel Kurulda Prof. Dr. Tansu Ulukavak Çiftçi başkanlığı, Kurucu başkan Prof. Dr. Oğuz Köktürk’ten devralarak yeni dönemde de dernek aktivitelerini başarıyla sürdürdü.

Derneğimizin 4. Genel Kurulu, kuruluşumuzun 10. yılında yapıldı. Genel Kurulumuz 19 Aralık 2015 Cumartesi günü 09:30- 13:00 saatleri arasında, Ankara’da Gazi Hastanesi 75. Yıl Konferans Salonu’nda yapıldı.

Yönetim ve Denetleme kurulu raporlarının okunarak ibra edildiği genel kurulumuzda, yeni Yönetim Kurulu, Denetleme Kurulu ve Etik Kurul seçilerek görevi devraldı.

YÖNETİM KURULU 

Prof. Dr. Mehmet Karadağ (Başkan)

Prof. Dr. Ahmet Ursavaş (Genel Sekreter)

Doç. Dr. Bülent Çiftçi (Mali Sekreter)

Prof. Dr. Çağlar Çuhadaroğlu ( Okul Başkanı)

Doç. Dr. Selma Fırat (Çalışma Grupları Başkanı)

Prof. Dr. Duygu Özol (Üye)

Prof. Dr. Ayşe Tana Aslan (Üye)

Prof. Dr. Müge Özcan (Üye)

Doç. Dr. Asiye Kanbay (Üye)

ETİK KURUL

PROF. DR. OĞUZ KÖKTÜRK

PROF. DR. FİLİZ KEYF

PROF. DR. TANSU ULUKAVAK ÇİFTÇİ

PROF. DR. REFİKA ERSU

OP. DR. SÜLEYMAN BOYNUEĞRİ

DENETLEME KURULU 

DOÇ. DR. MURAT ÖZCAN

PROF. DR. SELÇUK ASLAN

OP. DR. MUSTAFA ACAR

 

Bugüne kadar dernek yönetiminde ve aktivitelerinde görev alan, emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimizi sunar, bundan sonra da derneğimizin başarılı olması için tüm gücümüzle çalışma, azim ve gayreti içerisinde olacağımızı bildirir, saygı ve sevgilerimizi sunarız.

Uyku Derneği Yönetim Kurulu Adına 

Prof.Dr.Mehmet Karadağ 

UYKUDER Genel Başkan

UYKUDER MESAJ ARŞİVİ