Ana Sayfa / Haberler / ONLİNE KURSLARIMIZ 12 – 13 ARALIK’TA

ONLİNE KURSLARIMIZ 12 – 13 ARALIK’TA

Değerli Üyelerimiz, Meslektaşlarımız

Bu yıl tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan olağanüstü pandemi günleri sonucu, her yıl yaptığımız UYKUDER sertifika kurslarımızı sizin sağlığınız önceliğimiz olduğundan, dijital platformda   gerçekleştirmeyi uygun bulduk.

Uyku Bozuklukları Hekim Kursu’nun 11. sini ve Uyku Teknisyenliği Kursu’nun 10. sunu bu yıl 12-13 Aralık 2020 tarihlerinde bilgisayarlarımızın başında  gerçekleştireceğiz.

Derneğimizin tüm bilimsel aktivitelerinde olduğu gibi bu kursumuzu da Uykuder bünyesinde yer alan Çalışma Grupları ve Uykuder Okulu’nun ortak çalışmalarıyla şekillendirdik. Uykuder’in önemli önceliklerinden olan, Uyku Tıbbına multidisipliner yaklaşımı yine ön planda tutmaya çalıştık. Uyku Tıbbına gönül vermiş, deneyimli, çok farklı alanlarda uzmanlaşmış akademisyenlerin katılımı ile kurslarımız online olarak gerçekleşecektir. Bilimsel programımızda günlük hayatta Uyku Tıbbı pratiğine yardımcı ve destek olacak polisomnografi ve PAP cihazları tanıtımı ile ilgili sempozyumlar yer alacaktır. Ayrıca pandemi nedeni ile uyku laboratuvarlarında yaşanan sorunlar, alınacak tedbirler ve düzenlemeler ile ilgili Pazar oturumu hazırladık.

Uyku Tıbbına yeni adım atan meslektaşlarımız için ‘Sertifika Programı’mızın teorik ayağı olan ‘Uyku Bozuklukları ve Teknisyen Kursları’ mızın sınavını bir hafta sonra 20 Aralık Pazar günü yine online olarak yapacağız. Tüm oturumlar kayıt yaptıran kursiyerlerimiz için web sitemizde sınav tarihine kadar açık olacaktır, bu şekilde sertifika sınavına rahat ve kolay hazırlanma imkanı sunmuş olacağız. Son derece doyurucu bir program ile teorik bilgileri edinen meslektaşlarımız Derneğimiz tarafından akredite edilen bir merkezde 1 aylık pratik eğitim sonrası Uyku Sertifikası almaya hak kazanacaklardır. Uyku laboratuvarlarının vazgeçilmez öğeleri olan değerli uyku Teknisyenleri için bilgilerini güncelleme ve sertifikası olmayan teknisyenlerimiz içinde sertifika alma imkanı sunulacaktır. Kurs sonrası başarılı olan kursiyerler, teorik eğitim sonrası 1 aylık pratik eğitim ile teknisyen sertifikası almaya hak kazanacaklardır.

Kurs Kayıt

Kurs kayıtları www.uykuder2020.org web sitesinden online başvuru ve uykuder2020@conmark.com.tr adresinden mail yolu ile yapılabilecektir.

En içten Sevgi ve Saygılarımızla,

Dernek Başkanı

Dr. Bülent Çiftçi

Kurs Başkanı

Dr. Duygu Özol

Uyku Bozuklukları Kurs Sekreteri

Dr. Yavuz Selim İntepe

Uyku Teknisyenliği Kurs Sekreteri

Dr. Ebru Şengül Parlak

 

 

 

 

Benzer Yazılar

Küresel Sağlık İçin Uyku Eşitliği

Çevre koşullarındaki değişiklikler, yaşam şartlarının bozulması ve olumsuz barınma koşulları insanların uyku düzenini etkilemektedir. Uyku ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir