Ana Sayfa / Haberler / Uykuder2022 Kongremize, Uyku hekimliği ve Teknisyenliği Sertifika Kurslarımıza 13-16 Ekim’de Adana’ya bekliyoruz…

Uykuder2022 Kongremize, Uyku hekimliği ve Teknisyenliği Sertifika Kurslarımıza 13-16 Ekim’de Adana’ya bekliyoruz…

Değerli Üyelerimiz, meslektaşlarımız

Bu yılki 9. Uyku Bozuklukları kongremizi 13-16 Ekim tarihlerinde, sertifikalı 13.Uyku Bozuklukları Hekim Kursu ve 11. Uyku Teknisyenliği Kursumuzla beraber Adana’da gerçekleştireceğimizi sizlere haber vermekten büyük mutluluk duymaktayız.

Tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan olağanüstü pandemi günleri sonrasında tedbirlere uyarak, özlediğimiz şekilde yüz yüze güzel bir kongre geçirmek için derneğimizin tüm bilimsel aktivitelerinde olduğu gibi bu kursumuzu da Uykuder bünyesinde yer alan Çalışma Grupları ve Uykuder Okulunun ortak çalışmalarıyla şekillendirdik. Uykuder’in önemli önceliklerinden olan, Uyku Tıbbına multidisipliner yaklaşımı yine ön planda tutmaya çalıştık. Uyku Tıbbına gönül vermiş, deneyimli, çok farklı alanlarda uzmanlaşmış akademisyenlerin katılımı ile kongre ve kurslarımız gerçekleşecektir. Kongre bilimsel programımızda günlük hayatta Uyku Tıbbı pratiğine yardımcı ve destek olacak polisomnografi ve PAP cihazları tanıtımı ile ilgili sempozyumlar yer alacaktır. Ayrıca uyku laboratuvarlarında yaşanan sorunlar, alınacak tedbirler, yeni ehliyet yönetmeliği ve düzenlemeler ile ilgili paneller, olgu, poster ve sözel sunum oturumları hazırladık.

Uyku Tıbbına yeni adım atan meslektaşlarımız için Sertifika Programımızın teorik ayağı olan Uyku Bozuklukları ve Teknisyen Kurslarımızın sınavını bir hafta sonra 24 Ekim Pazar günü online olarak yapacağız. Tüm oturumlar kayıt yaptıran kursiyerlerimiz için web sitemizde sınav tarihine kadar açık olacaktır, bu şekilde sertifika sınavına rahat ve kolay hazırlanma imkanı sunmuş olacağız. Son derece doyurucu bir program ile teorik bilgileri edinen meslektaşlarımız Derneğimiz tarafından akredite edilen bir merkezde 1 aylık pratik eğitim sonrası Uyku Sertifikası almaya hak kazanacaklardır. Uyku laboratuvarlarının vazgeçilmez öğeleri olan değerli uyku Teknisyenleri için bilgilerini güncelleme ve sertifikası olmayan teknisyenlerimiz içinde sertifika alma imkanı sunulacaktır. Kurs sonrası başarılı olan kursiyerler, teorik eğitim sonrası 1 aylık pratik eğitim ile teknisyen sertifikası almaya hak kazanacaklardır.

Kongre ve kurs programlarımız , kayıt ve konaklama başvurusu ve detaylı bilgilendirme için lütfen www.uykuder2022.org sitemizi ziyaret ediniz.

Kültürel ve gurme lezzetleri ile ünlü güzel Adana ilimizde, zengin sosyal ve bilimsel programlarımızla güzel anılar biriktireceğiniz bir yeni kongremizde daha sizlerle olmak dileği ile, en içten sevgi ve saygılarımızla

Dernek Başkanı
Dr. Hüseyin Lakadamyalı

Kurs Sekreterleri
Dr. Hilal Ermiş & Dr. Ayşe Seçil Kayalı

Kongre Başkanları
Dr. Duygu Özol & Dr. Ayşe İriz

Benzer Yazılar

17 Mart Dünya Uyku Günü: Uyku sağlık için bir gereksinimdir!

UYKU SAĞLIK İÇİN BİR GEREKSİNİMDİR!   Dünya Uyku Günü tüm Dünya’da 2023 yılı için 17 ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir